Cucina Povera w dosłownym tłumaczeniu znaczy „biedną kuchnię” , a wywodzi się z trudnych, powojennych czasów we Włoszech. Głównie na terenach wiejskich, gotowano to, co Ziemia dała. W dzisiejszych czasach Cucina Povera jest synonimem kuchni tradycyjnej, zdrowej, obfitującej w warzywa i owoce oraz produkty bogate w węglowodany. To kuchnia przede wszystkim zdrowa i smaczna. Oparta o cykl biologiczny produktów i człowieka. Dostosowana do każdej pory roku, jej temperatury i klimatu.

Jaka jest Cucina Povera w Zalesiu? Jest miejscem, gdzie stosowana jest zasada „biednej kuchni” z połączeniem pasji do gotowania i wszystkiego co włoskie.
Naszym celem jest zabranie każdego w kulinarną podróż i próba ukazania gościom prawdziwych i niezapomnianych włoskich smaków. Jest to miejsce, gdzie poczujecie atmosferę włoskiej trattorii, a przede wszystkim gościnności w polskim wykonaniu.

 

Damian, Szef Kuchni.

Młody człowiek z wielką pasją. Szlify zbierał w Walii i Niemczech,  dokładniej w  Berlinie. Właśnie tam miał niespotykaną możliwość pracy u boku Gordona Ramsay’a (tego okrutnego pana, który krzyczy, rzuca, a nawet czasem się uśmiecha). Nie miał litości także dla naszego szefa kuchni.
Doświadczenia nabierał w wielu restauracjach w Warszawie, kiedy pewnego dnia uznał, że nadszedł czas na realizacje marzenia o własnej małej restauracji. Dba o jakość produktów, a także o estetykę wydawanych dań. Każdy gość restauracji może liczyć na świeże, ekologiczne oraz niczym nie przetworzone potrawy , które nigdy nie mają styczności z mikrofalówką czy zamrażalnikiem. Nie ma mowy o żadnej ściemie czy chemii.

Paweł, Kelner.

Spędził w słonecznej Italii pół roku, gdzie poznał smak prawdziwej włoskiej kuchni. Dowiedział się, co to znaczy włoski temperament, gościnność jak i otwartość na ludzi.W „Cucinie” chce  by goście czuli się jak we włoskim domu.

Drodzy goście, sprawcie nam ogromną przyjemność, a przede wszystkim sobie i zasmakujcie w naszej włoskiej kuchni.
Mamy nadzieję, że ta kulinarna przygoda przeniesie Was do aromatycznej, pysznej słonecznej Italii 🙂

podpisy